Konta oszczędnościowe godne polecenia w marcu 2015

04 lutego
13:41 2017

Przed podjęciem decyzji o założeniu nowego konta oszczędnościowego, warto sprawdzić, które z nich się obecnie najbardziej opłacają. Oto nasze podpowiedzi.

Konta oszczędnościowe są ciągle jedną z najpopularniejszych form oszczędzania. Elastyczne, proste w obsłudze, a przy tym dostępne praktycznie dla każdego, rachunki oszczędnościowe stanowią alternatywę dla lokat bankowych. Co prawda w porównaniu z nimi konta oszczędnościowe cechują się niższym oprocentowaniem, jednak korzystać z nich może nawet klient dysponujący zaledwie kilkoma złotymi nadwyżki.

Sposób na odkładanie drobnych kwot

O ile w przypadku lokat klient banku najczęściej zobligowany jest do większych wpłat, o tyle w przypadku rachunku oszczędnościowego, najczęściej nie ma określonych kwot, jakich należy dokonywać. Dzięki temu mogą być odkładane nawet takie wpłaty jak: 20 czy 50 złotych. Zanim jednak klient banku zdecyduje się na konkretny produkt bankowy, warto porównać kilka konkurencyjnych ofert. W oparciu o bieżące oferty bankowe stworzyliśmy zestawienie kont oszczędnościowych godnych polecenia w marcu 2015 roku. Oto one.

4 proc. w Banku SMART i Orange Finanse

Przeglądając oferty nie sposób nie przyjrzeć się wspomnianym dwóm propozycjom, które w naszym zestawieniu wiodą prym wśród kont oszczędnościowych. Korzystając z obu ofert konieczne jest założenie kont osobistych. W obu przypadkach pierwsza wypłata środków w miesiącu jest wolna od opłat, za pozostałe trzeba uregulować dodatkową prowizję w wysokości ok. 5zł.

3,5 proc. w Getin Online, BGŻOptima i na platformie bossabank

Na kolejnym miejscu z oprocentowaniem rzędu 3,5 proc. uplasowały się oferty: Getin Online, BGŻOptima, a także bossabank. W tym przypadku oferta BGŻOptima wydaje się najkorzystniejszą dla klienta. I to nie tylko ze względu na brak obowiązku otworzenia konta osobistego, ale również ze względu na nieograniczoną ilość bezpłatnych przelewów wychodzących. W przypadku dwóch pozostałych banków trzeba założyć dodatkowe konto, a uregulować prowizję od wypłat z konta oszczędnościowego (tylko pierwsza wypłata jest darmowa).